Тикет на денот (среда, 11.09.2019)

тикет на денот

Денес и утре ниту најзагрозените кладионичари нема да имаат многу избор. Понудата е катастрофална, а со големи маки составивме тикет.

Фремад Амагер – Лингби – 2/2 @ 3.25 во 1xBet

Во второто коло од данскиот Куп се сретнуваат Амагер и Лингби, екипата која минатата сезона се врати во елитата. Домаќинот не блескаше на стартот на првенството и се наоѓа на средината на табелата, додека Лингби маки мачи со многу појаки тимови. Амагер е доста неефикасен и во осум кола има гол разлика од 7 даени и 8 примени голови, а запишаа две победи четири реми и два порази. Овде очекуваме Лингби да доминира и предлагаме 2/2 со квота 3.25 во 1xBet.

Бабелсберг – Нордхаузен – 2&T22+ @ 1.86 во Bet365

Ова е натпревар од германската Регинална лига северисток. Се сретнуваат Бабелсберг тимот од дното на табелата и оваа сезона одличниот Нордхаузен. Гостите се на третото место со 16 бода и ако слават во Бабелсберг ќе го преземат врвот на табелата. Гостите на овој натпревар се големи фаворити па се одлучивме за двојка со два гола за Нордхаузен. Тоа во Bet365 се плаќа со квота 1.86.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.04

Be the first to comment

Leave a Reply