Невообичаено мирен натпревар со одлична квота!

традиција

Денес од 20:00 во рамките на холандската Еерсте лига се сретнуваат екипите на Јонг Утрехт и Хелмонд.

Јонг Утрехт се наоѓа на 8-та позиција со вкупно 13 бода и учинок од четири победи, едно реми и два порази.

Хелмонд е нешто полошо пласиран, односно ја има 19-та позиција со освоени 5 бода преку една победа, две реми и четири порази.

Интересно за меѓусебните дуели на овие две екипи е тоа што нема голем број на голови, односно границата од над 2.5 гола по натпревар не е надмината на последните шест дуели, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 2.60 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*