„Досаден“ натпревар во Русија со одлична квота!

традиција

Денес од 17:30 во рамките на руската ПФЛ лига – центар ќе се сретнат екипите на Рајзан и Липетск.

Рајзан се наоѓа а 8-та позиција со вкупно совоени 5 бода и учинок од 1 победа, 2 реми 1 пораз.

Липетск е нешто подобро пласиран и ја има втората позиција со вкупно 10 бода кои ги има освоено преку 3 победи и 1 реми.

Интересно за овие две екипи е тоа што нивните натпревари се секогаш „досадни“ и без голови, односно така било на последните пет дуели каде никогаш не е надмината границата од над 2.5 гола.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.75 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply