Нивните натпревари се секогаш мирни и без голови!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на англиската национал лига – север се сретнуваат екипите на Бостон и Лемингтон.

Бостон Јунајтед е на 18-та позиција и досега има освоено два бода преку два реми резултати.

Лемингтон е нешто подобро пласиран, но има и еден натпревар повеќе од денешниот ривал, па се наоѓа на 6-та позиција со вкупно 5 бода.

Интересно за овие две екипи е тоа што секогаш кога ќе се сретнат нивните натпревари се мирни и без голови, односно никогаш не е надмината границата од НАД 2.5 гола, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.95 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply