Мирен и неефикасен натпревар не очекува во Финска!?

традиција

Денес од 17:30 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Лахти и Илвес.

Лахти се наоѓа на 9-та позиција со вкупно 15 бода и учинок од 3 победи, 6 реми и 5 порази.

Илвес е одлично рангиран и ја има лидерската позиција на табелата со вкупно 28 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 4 реми и 1 пораз.

Овие две екипи кога ќе се сретнат ни прикажуваат исклучително мирни натпревари без многу голови, односно во последните 4 меѓусебни натпревари постигнати се вкупно 4 гола, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.60 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply