ТИП НА ДЕНОТ: (14.07.2019,19:45) БРЕСТ – ДИНАМО МИНСК

ЕФИКАСЕН ДУЕЛ ВО БЕЛОРУСИЈА

Белорусија, Прва лига, 14.07.2019: Брест – Динамо Минск  ТИП 3+

Резултат: 1-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Брест и Динамо Минска од рамките на првата лига во Белорусија. Брест одлично ја започна оваа сезона и се наоѓа на лидерската позиција, па со оглед на резултатите може да кажеме дека и сосема заслужено е тука. Динамо Минск игра доста променливо и често знае да не изненади со појаки ривали. Овде решивме да го избегнеме конечниот тип и да типуваме на голови. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.91.

УСПЕШНОСТ ЈУЛИ: 9/13

 

БРЕСТ – ДИНАМО МИНСК 3+
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply