Кога играат на домашен терен против овој ривал секогаш победуваат!

традиција

Во рамките на 15-то коло од шведската Алсвенскан лига, денес од 16:00 се сретнуваат екипите на Аик Стокхолм и Елфсборг.

АИК се наоѓа на 3-та позиција со вкупно 28 бода и учинок од 8 победи, 4 реми и 3 порази.

Елфсборг досега успеал да оствари 4 победи, 6 реми и 4 порази, па моментално се наоѓа на 8-та позиција со вкупно 18 бода.

Со оглед на тоа дека АИК е еден од најдобрите домаќини во шведското првенство, а Елфсборг спаѓа меѓу најлошите гостински екипи, јасно е на овој натпревар дека шансите се поголеми за домаќинот. Освен тоа, на последните 7 натпревари кога АИК игра дома, секогаш е победник.

Наш предлог:

Конечен исход – 1 @ 1.77 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply