ТИП НА ДЕНОТ: (13.07.2019,15:00) РОЗЕНБОРГ – ВИКИНГ

РОЗЕНБОРГ ВЛЕЗЕ ВО ПОБЕДНИЧКА СЕРИЈА

Норвешка, Прва лига, 13.07.2019: Розенборг – Викинг  ТИП 1

Резултат: 5-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Розенборг и Викинг од рамките на норвешката премиер лига. Розенборг во последно време конечно ја подобри игра и се искачи неколку позиции нагоре на табелата. Тие имаа големи амбиции пред почетокот на сезоната, но веќе сега започнуваат да ги реализираат своите цели. Викинг игра доста променливо, а тие се задоволни само со навремен опстанок. Овде предност даваме на домаќините и очекуваме без поголеми проблеми да го надиграат тимот на Викинг. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.53.

УСПЕШНОСТ ЈУЛИ: 8/12

 

РОЗЕНБОРГ – ВИКИНГ 1
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply