Тикет на денот (среда, 10.07.2019)

тикет на денот

Денес не очекува вториот дел од првите натпревари на првото коло од квалификациите за ЛШ. Жребот и на почетокот „сакаше“ да имаме неколку интересни дуели, па ние дел од нив ставивме во денешниот тикет.

Дандалк – Рига – 1 @ 1.85 во 1xBet

Во дуел помеѓу шампионите на Ирска и Летонија тешко е да се одреди фаворит за тоа кој ќе помине понатаму. Двете екипи играат добро во актуелната сезона која е во тек, па може да се каже дека се во топ форма. Кога се гледа учинокот во Европа, Дандалк е во блага предност, бидејќи пред три години успеаа да играат Плеј оф за ЛШ, а потоа учествуваа и во групната фаза на ЛЕ. За Рига тоа не може да се каже, па затоа типуваме на Ирците. Наш предлог е 1 со кеофициент од 1.85 во 1xBet.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Линфилд – Розенброг – 0-2 @ 1.83 во William Hill

Гостите се во предност и не само поради квалитетот, туку и поради искуството во европските купови. Овие две екипи веќе еднаш играа во квалификациите, а тоа беше пред девет години. Не би не изненадило доколку овде видиме мирен натпревар и без многу голови. Розенборг игра слабо оваа сезона, а Линфилд во три контролни натпреавари запиша три порази. Наш предлог е 0-2 гола со коефициент од 1.83 во William Hill.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Сенегал – Бенин – 1 @ 1.50 во Bet365

Бенинн покрај Мадагаскар е најрпијатното изненадување на Афричкиот куп на нации. Дојдоа до 1/8 финале и тоа со три реми резултати каде што два пати играа без голови, а еднаш изигра 2-2 против Гана. Сенегал овде е дојден по титула и многу го ставаа на исто ниво со Египет во главните фаворити. Египет беше елиминиран, па сега Сенегал е пред голема шанса за трофеј. Очекуваме нивна доминација и победа. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.50.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.08

Be the first to comment

Leave a Reply