Традицијата најавува уште една победа за гостите!?

традиција

Денес од 21:00 во рамките на ирската Премиер Лига се сретнуваат екипите на Фин Харпс и Корк Сити.

Фин Харпс се наоѓа на 9-та позиција со квупно 13 бода кои ги има освоено преку 3 победи, 4 реми и 16 порази.

Корк Сити е на 7-та позиција и во 22 натпревари има освоено 24 бода со учинок од 6 победи, 6 реми и 10 порази.

За меѓусебните дуели на овие две екипи карактеристично е тоа што на 9 од последните 10 натпревари, победник е само тимот на Корк, а ако продлже таа традиција и денес ќе наплатиме одличен коефициент.

Наш предлог:

Конечен исход – 2 @ 2.15 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*