Кога се сретнуваат овие два ривали, мрежите секогаш се полни!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на норвешката прва лига се сретнуваат екипите на Стабаек и Ранхеим.

Стабаек се наоѓа на претпоследната позиција на табелата и има вкупно 10 бода со учинок од 3 победи, 1 реми и 6 порази.

Ранхеим е нешто подобро пласиран односно има 14 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 2 реми и 6 порази.

Во последните четири натпревари кога се сретнале овие два ривали, головите се секогша присутни, па ако и денес продолже таа традиција ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог:

Г.Г @ 1.75 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*