Дерби на денот: Дали Уругвај ќе ја оправда улогата на фаворит?

Познати ни се трите екипи кои успеаа да стигнат до ½ финале, а вечерашниот дуел помеѓу Уругвај и Перу ќе ни го донесе и последниот полуфиналист.

Уругвај: Фантастична игра во првата фаза!

Сигурно е дека репрезентацијата на Уругвај во последните неколку години прикажува фантастични игри. Минатата година на Мундијалот стигнаа до ¼ финалето каде што беа елиминирани од Франција кои покасно стигнаа до титулата. После тоа оваа селекција продолжи со одличните партии, а во одлично издание ги видовме и на Копа Америка. Голема зрелост покажа оваа селекција и заслужено се најдоа во вториот дел од ова натпреварување. Toa што може да го израдува селекторот и фановите е фактот дека Кавани е во одлична форма.

Перу: Примарната цел е исполнета

Она што е најважно е дека селекцијата на Перу ја оствари целта кога е во прашање ова издание на Копа Америка.  Не може да кажеме дека баш блескаа, посебно на последниот дуел против Бразил кога беа декласирани со резултат од 5:0. Сепак, пред тоа имаа одлични резултати и на тој начин освоија пет бода во групната фаза. Сигурно е дека репрезентативците на Перу сакаат да го заборават тој натпревар, а интересно е дека после првите 30 миниту примија 3 гола.

Наш предлог

Кога се ќе се собере и одземе, доаѓаме до заклучок дека Уругвај во овој момент е далеку поквалитетна селекција, па без многу размислување типуваме победа за нив со коефициент од 1.70 во William Hill. Похрабрите ги советуваме да пробаат со 1/1, а коефициентот за тоа во истата обложувалница изнесува 2.70.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*