Белорусите денес ќе не почестат со одлична квота и „досаден“ натпревар!?

традиција

Денес од 18:00 во рамките на белоруската прва лига ќе се сретнат екипите на Городеја и Слутск.

Городеја се наоѓа на 9-та позиција со квупно 16 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 4 реми и 4 порази.

Слутск е нешто полошо пласиран, односно ја има 11-та позиција со освоени 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 6 порази.

Меѓусебните дуели на овие два ривали не изобилуваат со голови, односно на последните 8 натпревари никогаш не е надмината границата од над 2.5 гола, па се надеваме дека и денес ќе продолже таа традиција.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.72 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*