ТИП НА ДЕНОТ: (29.06.2019,18:00) РОЗЕНБОРГ – КРИСТИАНСУНД

РОЗЕНБОРГ Е ФАВОРИТ

Норвешка, Елитесериен, 29.06.2019: Розенборг – Кристиансунд ТИП 1

Резултат: 1-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Розенборг и Кристиансунд од рамките на норвешката елитесериен лига. Розенборг иако на почетокот беше еден од посериозните кандидати за шампионската титула во Норвешка, моменталнта ситуација укажува на нешто друго. Имено, овој клуб е на средината на табелата и заостанува цели 13 бода зад првопласираниот Молде. Од друга страна, главната цел на гостите е да обезбедат навремен опстанок и други амбиции и немаат. Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.74.

УСПЕШНОСТ ЈУНИ: 17/28

 

РОЗЕНБОРГ – КРИСТИАНСУНД 1
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*