Очекуваме мал број голови кај Бразилците!

традиција

Вечер во 02:30 по полноќ во рамките на 8-то коло од бразилската Серија Б се сретнуваат екипите на Гуарани и Коритиба.

Гуарани се наоѓа на 19-та претпоследна позиција со вкупно освоени 5 бода преку 1 победа, 2 реми и 4 порази.

Коритиба е на 11-то место со вкупно 9 бода, кои ги има собрано преку 2 поеди, 3 реми и 2 порази.

Карактеристично за меѓусебните дуели на овие две екипи е тоа што на последните 5 од изиграни 6 натпревари постигнати се исклучително мал број голови, односно границата од 0-2 гола не е досега надмината, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.50 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply