Кога се сретнуваат овие два ривали само едниот тим постигнува гол!

традиција

Денес од 18:30 во рамките на 32-то коло од украинската Премиер Лига – Плеј оф се сретнуваат екипите на Лвиу и Шахтјор.

Лвиу се наоѓа на последната 6-та позиција со вкупно 8 победи, 10 реми и 13 порази и освоени 34 бода.

Шахтјор се наоѓа на лидерската позиција и досега има освоено вкупно 80 бода преку 25 победи, 5 реми и 1 пораз.

Интересно е тоа што кога се сретнуваат овие два ривали само едниот тим постигнува гол, односно тоа се случува во 6 натпревари наназад.

Наш предлог:

НГ @ 1.90 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*