Кичево има нов милионер: За уплата од 20 денари доби вртоглави 4.500.000 МКД! (ФОТО)

На социјалните мрежи беше објавен обложувач од Кичево кој е  новиот добитник на вртоглави 4.500.000 денари за уплата од само 20 денари.

Имено, овој играч  на тиктот избрал 30 натпревари и го уплатил во обложувалниците на Моцарт. Воглавно ги типувал на конечен исход, а само еден натпревар, односно Рома – Парма ја типувал конечен исход и опсег на голови, односно 1%2-4.

Малку повеќе стрес веруваме дека му зададе натпреварт помеѓу Динамо Киев и Лавов, бидејќи Динамо имаше негатива од 0-1 до доцните 80-ти минути, но на крај се испадна добро, па Динамо Киев направи пресврт од 2-1 и ги зеде победничките 3 бода.

Најдобрата онлајн обложувалница чести 25 евра!

Исто таков натпревар беше и дуелот помеѓу Фламенго и Паранензе. Фламенго водеше 1-0 во првото полувреме, а потоа веќе во 60-та минута губеше 1-2. Во последната секунда од натпреварот беше постигнат победнички гол за 3-2, па практично тоа му донесе на овој играч огромна сума на пари.

Како и да е, тикетот е мајсторски изигран и за убаво да се трошат парите! Браво мајсторе!