Големи шанси за добивка: Франција 1 завршува, а само три натпревари се вредни за типување!

Вечер од 21:05 на „менито“ го имаме и последното коло од француската Лига 1 каде што ќе дознаеме кој ќе патува во втората лига.

На врвот на табелата е веќе се познато, односно ПСЖ е шампион и заедно со Лил ќе „патуваат“ во групанта фаза, додека Лион преку квалификации за ќе се бори за тоа елитно натпреварување.

Ст. Етиен ќе игра во групната фаза на ЛЕ, а исто така ќе патува уште еден од трите тима (Монпеље, Марсеј и Рен), но тоа зависи од финалето на францускиот куп кој ќе се игра помеѓу Рен и ПСЖ.

Во долниот дел ќе биде екстра интересно. Амиен на домашен терен игра против Гингамп кој веќе е член на Франција 2, па домаќините ќе мора да победат за да имаат сигурен опстанок.

Дижон игра против Тулуз кој обезбеди опстанок. Домаќинот мора да победи, но треба и да се надева на кикс на Каен, па на тој начин да избори пласман во баражот.

Каен исто така игра дома против Бордо кој е во очајна форма и има пет врзани порази. Овде Каен само со победа останува во трката за опстанок.

Монако се уште нема обезбедено директен опстанок, но на гостувањето кај Ница им е доволен само бод, а во случај на пораз и поклопување на резултатите од другите натпревари може да заврши на позиција која им носи бараж.

Наши предлози

Амиен – Гингамп – 1 @ 1.45 во 1xBet

Каен – Бордо – 1 @ 1.60 во 1xBet

Ница – Монако – Х22+ @ 1.70 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply