Традицијата наговестува квота 2.86 коефициент за денес!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на 14-то коло од ирската прва лига се сретнуваат екипите на Лимерик и Кабинтили.

Лимерик се наоѓа на 6-та позиција на табелата со вкупно освоени 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 4 порази.

Кабинтили е на првата позиција со 26 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 2 реми и 3 порази.

Овие две екипи досега се сретнале вкупно шест пати, а на тие дуели секогаш е победник екипата на Лимерик, па се надеваме дека со таа традиција ќе продолжат и денес.

Наш предлог

Конечен тип – 1 @ 2.86 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*