За денес очекуваме мирен и неефикасен натпревар!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на ирската Премиер Лига се сретнуваат екипите на Дандалк и Бохемианс.

Дандалк се наоѓа на првата позиција со вкупно 37 бода кои ги има освоено преку 11 победи, 4 реми и 2 порази.

Бохемианс е на 3-та позиција со вкупно 31 бода и учинок од 9 победи, 4 реми и 4 порази.

За овој натпревар е интересно тоа што во последните пет меѓусебни дуели кога се сретнале овие два ривали не се постигнати повеќе од 3 гола по натпревар, па и за денес очекуваме да продолжат со таа традиција.

Наш предлог:

Вкупно голови – 0-2 @ 1.83 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*