Пресврт во последниот ден: „Туксонот“ од Моцарт ќе се вози во Прилеп! (ФОТО)

Популарната обложувалница Моцарт до вчера имаше наградна игра, односно промоција со која подаруваше џип Хјундаи Туксон. 

Наградната игра се состоеше во тоа што играчот кој ќе погоди најголема квота освен добивката ќе си добие и Хјундаи Туксон.

Само еден ден до крајот најголемиот погоден коефициент беше 5280,14 додека вчера, односно последниот ден од наградната игра се случи комплетен пресврт и беше погоден коефициент во висина од вртоглави 11892,63.

Обложувалницата Моцарт веќе денес го објави добитникот на Хјундаито, а тоа е 28-годишниот Марјан Колчакоски од Прилеп.

Имено, овој играч освен што си доби прекрасен џип, тој исто така си ја подигна добивката од 303.265 МКД. Тикетот кој го погоди содржи 11 натпревари и сите се изиграни со ист тип односно 1+1П&1+2П. Овој тип значи да биде постигнат најмалку еден гол во првото полувреме и најмалку два гола во второто полувреме.

Како што и сами можете да забележите коефициентите за тоа се повеќе од солидни, односно најмалиот погоден коефициент изнесува 1.78, додека највисокиот коефициент на тикетот има вредност од 3.20.

Среќниот тикет е уплатен вчера пред пладне, а сите натпревари се изиграни во вчерашниот ден. Истиот е уплатен за минимални 20 денари, но Моцарт бонусот е „главен виновник“ што овој играч доби 118.926 денари повеќе.

Првиот натпревар помеѓу Амагер и Силкеборг не му создаде многу притисок на овој играч бидејќи „влезе“ без поголеми проблеми и на него беа постигнати 7 гола од кои 3 беа во првото полувреме и 4 во второто полувреме.

Веруваме дека најголем стрес му зададе и последниот натпревар на тикетот кој се играше во рамките на шкотскиот Премиершип – Плеј Оф. Во првото полувреме, односно во 9-та минута постигна гол домаќинот и веќе 50% типот беше погоден, а во вториот дел во 66-та минута беше постигнат изедначувачки гол од страна на Глазгов Ренџерс и навидум натпреварот како да „замрзна“.

Сепак, 89-та минута се покажа како среќна за овој играч и беше досуден пенал за домаќините, а Брофи успеа да го реализира и да им донесе среќа и на својот тим, а исто така и на Марјан.

Колку и да било стресно се исплатеше, а мајсторот за обложување Колчакоски го претвори своето знаење во огромна сума пари и прекрасен џип.

Со здравје да се вози џипот и за убаво да се трошат парите! Браво мајсторе!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*