Тикет на денот (петок, 17.05.2019)

тикет на денот

Спремен е тикетот и за овој петок и најверојатно овој петок ќе биде последен со толку многу понуда, па да се обидеме да ги искористиме тоа.

Кортрајк – Серкл Бриж – 1 @ 1.70 во 1xBet

Домаќинот со поразот од Ст. Жил го доведе во прашање освојувањето на првото место во оваа група. Сепак и понатаму е се во рацете на Кортрајк, бидејќи со победа над Серкл Бриж повторно ја добива првата позиција. Гостите од друга страна врзаа пет последователни порази и не гледаме начин да се загрози домаќинот. Наш предлог е победа за Кортрајк, а тоа може да го изиграте во 1xBet со квота од 1.69.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Чарлтон – Донакастер – 1 @ 1.95 во William Hill

Во реванш натпреварот од полуфиналето за пласман во англискиот Чемпионпиш, Чарлтон го дочекува Донкастер. Во првиот меч, тимто од Лондон славеше во Донкастер со 2-1 и е голем фаворит за пласман во финалето од Баражот. Гол во гости не важи во англиските баражи, па Донкастер со минимален резултат би стигнал до продолжение. Сепак ние предност даваме на домаќините, а коефициентот за нивна победа во William Hill изнесува 1.95.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

УЦД – Шамрок – 2 @ 1.33 во Bet365

Јасно е дека домашната екипа ќе се бори за „гол живот“, односно за бегање од последното место и директно испаѓање. Во нивниот случај, тоа би било повраток во втората лига, но засега имаат три бода повеќе од последниот Фин Харпс. Шамрок ќе се бори за титула бидејќи Дандалк ги стигна на табелата. Овде предлагаме двојка со коефициент од 1.33 во Bet365.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*