Дерби на денот: Трофејот е само за еден!

Во средна на програмата е финалето на италијанскиот Куп во кој силите ќе ги мерат екипите на Аталанта и Лацио. Искрено, Аталанта игра фантастично оваа сезона, но евентуалниот трофеј за Лацио би ја разбил оваа тмурна сезона.

Аталанта: Сезона од соништата за екипата од Бергамо!

Нема што. Фудбалерите на Аталанта играат фантастично оваа сезона. Имено, моментално избраниците на Гасперини се наоѓаат на четврото место на табелата од Серија А, а тоа е позиција која на крајот на сезона носи пласман во групната фаза од ЛШ. Оваа сезона Аталанта не ја започна баш најдобро во Европа, но истото тоа важи и за во Серија А. Меѓутоа, малку по малку, Аталанта ја креваше формата и на крајот стигнаа до посакуваната позиција која за нив значи голем успех. Во минатото коло Аталанта без поголеми проблеми на домашен терен ја совлада Џенова, а тоа беше четвртата последователна обеда за оваа екипа.

Лацио: Очекувавме многу повеќе од екипата од Рим!

Кога се ќе се собере и одземе сигурно е дека фудбалерите на Лацио оваа сезона ќе се обидат што порано да ја заборават. Имено, избраниците на Инзаги моментално го заземаат осмото место и за пласман во ЛЕ им преостанува само теоретска шанса.  На патот до финалето Лацио го елиминираше Интер, а потоа и Милан и секако тоа беа натпревари кои го подобрија впечатокот за оваа сезона. Во минатото коло Лацио изигра одличен натпревар на гостување кај Каљари и славеше со 2-1 во тој дуел.

Наш предлог:

Аталанта генерално прикажува доста подобри партии од Лацио цела сезона и искрено играат поквалитетно. Поради тоа како прв предлог ни се наметнува победа за домаќинот, а за тоа ќе си добиете коефициент 2.65 во William Hill. Љубителите на голови ги советуваме да пробаат со 3+ за кое ќе добијат квота 1.80 во истата обложувалница.

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply