Традицијата наговестува уште еден отворен натпревар!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на хрватската прва лига се сретнуваат екипите на Рудеш и Хајдук Сплит.

Рудеш математички не е елиминиран, но реалната ситуација е дека тој е член на втората лига бидејќи во 33 кола има освоено само 14 бода.

Хајдук Сплит е на 4-та позиција со вкупно 56 бода кои ги има освоено преку 15 победи, 11 реми и 7 порази.

На последните четири натпревари кога се сретнале овие два ривали постигнати се вкупно 15 гола, односно тоа во просек е 3.75 голови по натпревар, па се надеваме дека и денес ќе продолжат со таа традиција.

Наш предлог:

3+ @ 1.70 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply