Тикет на денот (среда, 15.05.2019)

тикет на денот

Уште само неколку кола до крајот на попознатите лиги, а на „менито“ ќе ни останат дуелите од скандинависките земји и некои други послаби лиги.

Осијек – Ријека – 1 @ 2.15 во 1xBet

Осијек во последните пет кола изгуби два пати, а тоа може да ги доведе во проблеми околу пласманот во квалификациите за Лига Европа. Ријека е на втората позиција и тие се сигурни околу квалификациите за ЛЕ бидејќи имаат одлична предност. Според нас Осијек има поголем мотив и би требало да победи на овој натпревар без поголеми проблеми. Коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 2.15.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Емен – Гронинген – 2 @ 2.00 во Bet365

Тимот на Емен веќе обезбеди опстанок за следната сезона повторно да биде дел од холандската елита, па на овој натпревар може да играат релаксирано бидејќи бодовите повеќе не им значат. Од друга страна Гронинген се уште нема обезбедено место за бараж, па е пред императив победа. Коефициентот за победа на гостите е 2.00 во Bet365.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply