Традицијата наговестува отворен и ефикасен натпревар!

традиција

Денес во рамките на 33-то коло од полската Екстракласа – група Елиминација, се сретнуваат екипите на Горник и Сосновиец.

Горник се наоѓа на 3-та позиција со вкупно 37 бода и учинок од 9 победи 10 реми и 13 порази.

Сосновиец е на последната 8-ма позиција и има освоено 28 бода преку 7 победи, 7 реми и 18 пораз.

Интересно е тоа што во последните 6 меѓусебни натпревари на овие два ривали секогаш се постигнати најмалку два гола и тоа по еден во двете мрежи.

Наш предлог:

Гол-гол @ 1.70 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*