6 од 6: И денес традицијата е на страна на домаќинот!

традиција

Денес од 19:00 во рамките на 3-то коло од првата шведска лига се сретнуваат екипите на Џургарден и Гетеборг.

Џургарден се наоѓа на 4-та позиција со вкупно освоени 4 бода и учинок од 1 победа и 1 реми.

Гетеборг во овие две изиграни кола има остварено една победа и еден пораз, па на своето конто има вкупно 3 бода.

Џургарден има остварено шест последователни триумфи во натпреварите против екипата на Гетеборг, а за продолжување на оваа традиција за денес е понуден коефициент во висина од 1.60.

Наш предлог:

Конечен тип – 1 @ 1.60 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply