ТИП НА ДЕНОТ: (15.04.2019,21:00) ЛЕГАНЕС – РЕАЛ МАДРИД

РЕАЛ МАДРИД РУТИНСКИ ДА ПОБЕДИ

Шпанија, Ла Лига, 15.04.2019: Леганес – Реал Мадрид ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Леганес и Реал Мадрид од рамките на елитната шпанска лига, Ла Лига. По некое непишано правило Леганес се наоѓа на средината на табелата и има одлична предност пред екипите кои следната сезона ќе играат во Сегунда, па веруваме дека им претстои мирна завршница. Од друга страна Реал Мадрид има цел да стигне до втората позиција, а тоа ќе го направи само со серија добри резултати. Наш предлог е победа за гостинот, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.70.

УСПЕШНОСТ АПРИЛ: 12/14

ЛЕГАНЕС – РЕАЛ МАДРИД
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply