Мал број голови во Норвешка прва лига!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на 3-то коло се сретнуваат екипите на Стабаек и Розенборг.

Стабаек се наоѓа на претпоследната позиција и досега има освоено само еден после две изиграни натпревари, а практично тоа значи дека имаат еден пораз и едно реми.

Розенборг исто така ја започна лошо сезоната и има ист учинок како и денешниот противник, односно е подобро рангиран само поради подобрата гол разлика.

Кога се сретнуваат овие две екипи, натпреварите се исклучително мирни и неефикасни. Тоа значи дека не се постигнуваат многу голови, односно на последните 5 дуели не се видени повеќе од 2 гола.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.85 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply