Серија А 28-мо коло: Најава, анализа и предлог тип!

Серија А

Викендов на Апенините се играат неколку возбудливи дуели, но се ќе биде во знакот на миланското дерби „Дела Мадонина“ помеѓу Милан и Интер.

Каљари – Фиорентина ГГ

Каљари моментално се наоѓа на 14-то место, но е само на шест бода од зоната за испаѓање. Поради тоа имаат потреба од бодови, особено на домашен терен каде играат одлично. Проблем е одбраната која скоро на секој натпревар прима најмалку по еден гол. „Виолетовите“ се борат за излез во Европа и во последно време играат добро. Фиорентина има само еден пораз на последните десет меча, па сигурно во Сардинија доаѓа по бодови. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.82

Сасуоло – Сампдорија 3+

Сасуоло одлично ја отвори сезоната, но потоа следуваше пад на формата што доведе и до пад на табелата, па моментално овој тим се наоѓа на 12-то место на табелата. Во минатото коло во последните моменти од раце им избега победата над Наполи, па сигурно во добро расположение влегуваат во овој меч. Од друга страна Сампродија игра одлично и се бори за место во Европа, па во „Реџо Емилија“ доаѓа по бодови. Веруваме дека ќе има многу голови на овој меч и нашиот предлог е „побеќе од 2.5 бода“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 2.00

СПАЛ – Рома 2

Тимот на СПАЛ е во исклучително лоша серија, па не е ни чудно што се наоѓа на 16-та позиција. Мора да напоменеме дека во последните пет натпревари нема ниту една победа, односно има само едно реми и четири порази. Сега повторно се пред тежок испит, па најверојатно ќе се најдат во зоната на испаѓање. Рома во последниве неколку кола буквално се спасува во последните минути од натпреварите. Тие се во прилично добра форма и имаат само еден пораз во последните пет натпревари, па веруваме дека и сега ќе ги освојат трите бода. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.87

Торино – Болоња 1

Торино игра фантастично во вториот дел од сезоната, па се искачи на 6-то место и може да се замеша во битката за Топ 4. Тимот на Мацари има исклучително добра одбрана и прими само еден гол на последните седум меча, па сигурно е фаворит на овој меч. Од друга страна Болоња игра се подобро и подобро и потребни и се бодови за спас, но веруваме дека тешко може да освои бодови во Торино. Нашиот предлог е Тип 1, тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 2.01

Џенова – Јувентус 2

Џенова е првиот тим кој успеа да му „откине“ бодови на Јувентус оваа сезона и моментално игра во добра форма, но тешко дека ќе успее да остане непоразена против шампионот. „Бјанконерите“ покажаа дека се неколку класи над сите останати во Серија А и тешко губат бодови. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.60

Аталанта – Киево 3+

Ова е дуел на еден од најдобрите напади во лигата, против најлошата одбрана во лигата. Аталнта се бори за излез во Европа и нема право на кикс на овој меч, а се наоѓа во одлична форма. Киево со едната нова е веќе во втора лига и тешко дека може да остане непоразен во Бергамо. Сепак веруваме дека ќе има многу голови и нашиот предлог е „побеќе од 2.5 бода“, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент  1.57

Емполи – Фросиноне 1

Дерби на дното се игра во Тоскана каде Емполи го пречекува Фросиноне. Домаќинот во овој меч влегува со нов тренер и ќе има мотив повеќе за победа. Тимот моментално се наоѓа во зоната за испаѓање, па нема право на кикс против директниот конкурент. Фросиноне е во лоша форма и на последните четири меча запиша три порази. Нашиот предлог е Тип 1, тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.76

Лацио – Парма ГГ

Лацио има еден заостанат натпревар и со победа може повторно да се врати во битка за четвртото место кое води во ЛШ. Поради тоа нема право на кикс во овој меч, а покажа на претходните натпревари дека е во добра форма. Сепак, Парма има одличен напад и опасни контанапади, па веруваме дека ќе има голови на двете страни. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.95

Наполи – Удинезе 3+

Наполи ја загуби битката за Скудетото и влезе и нема победа на последните два меча, па сега им е загрозено и второто место. Поради тоа нема право на кикс на овој меч. Квалитетот и домашниот терен се на нивна страна, па се очекува Наполи рутински да стигне до трите бода. Удинезе е на само четири бода од зоната за испаѓање и до крај го очекува грчевите борба за опстанок. Поради тоа сигурно нема лесно да се предаде на овој меч. На нивните натпревари традиционално паѓаат многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.58

Милан – Интер 1

Милан е во одлична серија на пет победи по ред и се искачи на 3-то место на табелата. Со победа во директниот дуел ќе го „зацврстат“ местото во Топ 4, па сигурно ќе се обидат да го искористат лошиот момент на градскиот ривал. Интер не е во добра форма и беше елиминиран од Лига Европа, но дерби натпреварите се секогаш непредвидливи и „нероаѕурите“ сигурно ќе сакаат со победа да го поминат градскиот ривал на табелата. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 2.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*