Бундеслига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

бундеслига

Германската Бундеслига полека влегува во финиш. Прашање е шампионот, за разлика од претходните сезони кога се случуваше Баерн да има огромна предност.

Менхенгладбах – Фрајбруг – 3+

После феноменалнта серија победи на домашен терен, Менхенгладбах влезе во голема криза, барем кога е во прашање играта на домашен терен. Гостите овде доаѓаат по бод, а не се во лоша форма, па не треба предвреме да ги отпишуваме. Во претходните шест натпревари Фрајбург беше поразен само еднаш во Леверкузен, додека минатата недела славеа против Херта на домашен терен. Овде одлучуваме за 3+, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.74.

Аугсбург – Хановер – 1

Бодовите од овој натпревар се од голема важност на двете екипи. Домаќинот е во подобра ситуација бидејќи на контото има 8 бода повеќе. Хановер полека се привикнува за преселба во втора лига, а ова на некој начин им е последна шанса. Гостите се во серија од четири порази, а тоа дополнително докажува дека не чудно да бидат елиминирани. Овде домаќинот е фаворит и сметаме дека без проблеми ќе победи. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.66.

Шалке – Лајпциг – 0-2

Во каква тешка ситуација е екипата на Шалке е тешко да се напише во овој текст. Кулминацијата на проблеми се случи на Етихад каде што беа декласирани од Сити. Тие се борат и за опстанок во Бундеслигата. Ужасната серија резултати ги донесе во опасната зона, а тоа сега им е главна цел. Лајпциг е трет на табелата и не се сеуште сигурни тука, особено после изненадувачкото реми со Аугсбург. Лајпциг неочекувано влезе во криза со ефикасноста, па во последните три натпреври постигна смао два гола. Овде очекуваме мирен натпревар, односно 0-2 гола. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.90.

Штутгарт – Хофенхајм – Т22+

Гостите немаат проблем со ефикасноста, бидејќи на последните пет натпревари постигнаа 11 гола, но победија само два пати. Хофенхајм после малата криза повторно се бори за европските купови, додека на Штутгарт им е важен само опстанокот. Домаќинтие се на 16-та позиција и ако останат тука ќе мора преку бараж да се борат за опстанок. Овде сметаме дека Хофенхајм ќе доминира и ќе постигне најмалку два гола. Коефициентот во 10Bet за тоа изнесува 1.57.

Волфсбург – Фортуна – 1

Волците во последното коло беа декласирани од Баерн Минхен. Баерн посебно ги обожава гостите од градот на автомобиле, па ги испаќа со полн багаж голови. Така беше и во минатата седмица кога им дадоа дури 6. Фортуна немаше успешен викенд и изгубија на домашен терен од Ајнтрахт, но се уште се во сигурната зона. Волфсбург не ги очекуваше бодовите на Алијанц, па зато ќе мора да ги бара сега. Коефициентот за победа на домаќините изнесува 1.80 во Bet365.

Херта – Дортмунд – ГГ

Овој натпревар да се играше пред нова година, не би имале дилема околу исходот, но сега работите се променија. Дортмунд беше убедливо прв, но потоа следеше криза, па минхенската машина ги стигна и сега имаат исто бодови. Дортмунд едноста не е истиот оној тим кој го гледавме пред неколку месеци. Дури и кога победува, како што е случајот со Штутгарт минатата седмица, тоа го прават со големи маки. Овде сметаме дека ќе имаме отворен натпревар и типуваме гол-гол. Коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 1.67.

Леверкузен – Вердер – 3+

Фармацевтите се одлични во вториот дел од сезоната, а тоа го докажува и шестата позиција на табелата. Тие од ова натпреварување сакаат да стигнат во европскиот крем. Време има доволно, па ако продолжат со успеси, тоа и ќе го постигнат. Вердер воопшто не е за потценување. Во претходните 7 натпревари во Бундеслигата имаат шест победи и еден пораз. Тие серијата од три реми ја прекинаа во претходното коло против Шалке каде што победија со 4:2. Повторно очекуваме отворен натпревар и најмалку три гола. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.53.

Ајнтрахт – Нинберг – 1

Екипата од Франкфурт ја брани честа на германскиот фудбал во Европа. Тие го продолжија своето натпреварување во ЛЕ, така што успеаа да го победат Интер. Нинберг одамна испадна и не веруваме дека имаат било какви шанси за да се спасат. Можеби ќе земат уште некој бод до крајот, но овде не ни паѓа на памет. Наш предлог е победа за домаќините, а за тоа ќе си добиете коефициент 1.44 во 1xBet.

Баерн – Мајнц – 1&3+

Жешка атмосфера ќе има на Алијанц арена, барем на почетокот од натпреварот со Мајнц. Баерн во ЛШ беше елиминиран од Ливерпул и практично тука го заврши натпреварувањето во Европа. Сега можат да се фокусираат на Бундеслигата и таму барем да земат пехар. Мајнц нема со што да се пофали, но опстанок има гарантиран. Овде очекуваме лесна победа на Баварците и типуваме 1&3+. Тоa може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.43.

Сподели

Be the first to comment

Leave a Reply