Тикет на денот (четврток, 14.03.2019)

тикет на денот

Обично понудата за четврток е слаба, но тоа не е така кога на програмата ги имаме натпреварите од Лига Европа, поточно за тикет секогаш може да се најде нешто.

Арсенал – Рен – 1/1 @ 1.85 во 10Bet

Тобџиите неочекувано се проаззени во Франција и тоа доста убедливо. Арсенал заводи против нив и изгледаше дека работите ќе ги заврши во тој дуел околу пласманот понатму. Меѓутоа, со исклучувањето на Сократис, работите тргнаа во погрешен правец. Арсенал е повторно охрабрен после победата над Јунајтед во Премиер Лигата, но тие се уште веруваат во Лига Европа. Наше очекување за овој дуел е 1/1, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.85.
Регистрирај се на 10Bet

Краснодар – Валенсија – 0-2 @ 1.87 во 1xBet

Голот кој го постигнаа Русите во Валенсија во судиското продолжение може да значи пласман во наредното коло. Валенсија имаше сигурни 2-0, а само еден гол го промени нивното расположение. Шпанците играат се подобро, но во домашното првенство закаснија за добар пласман. Сепак се пласираа во Купот на кралот, а ако дојдат до завршница и овде, впечатокот ќе биде како да имале одлична сезона. Веруваме дека одбраната ќе издржи на овој дуел, па затоа типуваме 0-2 гола. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.87.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Наествед – Алборг – Г.Г @ 1.75 во Bet365

Домаќините имаат големи амбиции во втората данска лига и желбата им е да стигнат до елитата. Моментално се на петото место, но од лидерот ги делат само два бода. Нив неодамна ги презеде нов сопственик и веднаш потоа покажаа добри резултати. Алборг се обидува да стигне до Плеј оф, но шансите ги прокоцкаа против Бронби во минатото коло кога ремизираа со 3-3. Овде очекуваме ефикасен дуел и по еден гол на двете страни. Коефициентот во Bet365 за тоа изнесува 1.75.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 6.05

Сподели

Be the first to comment

Leave a Reply