Тикет на денот (петок, 01.03.2019)

тикет на денот

Стигна и Март, а кладилничарската понуда е се подобра и подобра. За денес избравме неколку натпревари кои според нас имаат големи шанси за пролаз.

Кил – Унион Берлин – 3+ @ 1.84 во 1xBet

Сите веруваа дека Келн и Хамбургер ќе бидат новите членови на Бундеслига, но овие два тима им се главни конкуренти за елитата. Тимот од престолнината е на третото место со три бода помалку од Хамбургер, додека екипата од Кил е на петтата позиција. Во претходното коло Кил славеше убедливо во Бохум, а со тоа ја прекина серијата од два последователни порази, додека Унион Берлин потфрли на домашен терен. Овде очекуваме најмалку 3 гола, а коефициентот за тоа во 1xBet e 1.84.
Регистрирај се на 1XBET

Легија – Легница – 1&T12+ @ 1.68 во 10Bet

Легија врза два порази и сега зад Лехија заостанува дури 7 бода. Навистина, има и Плеј Оф, но нас ни изгледа дека овој клуб го нема шампионскиот дух. Гостите се нови во лигата и немаат некои посебно импресивни резултати. На гостувањето во Варшава нема што да бараат, па затоа типуваме на домаќинот. Освен тоа очекуваме да постигнат и најмалку два гола. Коефициентот за 1&T12+ во 10Bet изнесува 1.68.
Регистрирај се на 10Bet

Мачва – Рад – 0-2 @ 1.50 во Bet365

Овде иамме дуел на две екипи кои немаат победено во последните пет првенствени натпревари. Taa лоша серија во Рад владее подолг период, а тоа им се одрази со пад на табелата, односно моментално се наоѓаат на 13-та позиција. За двете екипи Плејофот изгледа како недостижен, а тоа им беше главна цел. Овде Мачва е фаворит, но ние се одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.50.
Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 4.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*