Ефикасен натпревар во египетската Премиер Лига!

традиција

Денес од 15:00 во рамките на египетската Премиер Лига се сретнуваат екипите на Ел Гунах и Петроџет.

Ел Гунах е на 11-та позиција со вкупно освоени 26 бода преку 6 победи, 8 реми и 9 порази.

Петроџет е нијанса полошо пласиран и има досега вкупно 25 бода и учинок од 5 победи, 10 реми и 9 порази.

Во последните четири меѓусебни дуели, на сите од нив виден е по еден гол на двете страни, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

Двата тима да постигнат гол @ 1.85 во Bet365

Изиграј го овој натпревар во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*