ТИП НА ДЕНОТ: (04.02.2019,21:00) КАЉАРИ – АТАЛАНТА

АТАЛАНТА ИГРА АТОМСКИ ФУДБАЛ

Италија, Серија А, 04.02.2019: Каљари – Аталанта ТИП 2

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Каљари и Аталанта од рамките на италијанската Серија А. Каљари игра доста променливо оваа сезона, па и затоа се наоѓа на долниот дел од табелата. Моментално овој тим е во лоша форма, односно во последните пет натпревари има победено само еднаш. Аталанта игра неверојатно, а тоа го докажаа неколку пати во првенството. Со ваквата игра тие имаат шанси да стигнат до пласман за европските натпреварувања, па како единствена цел им се јавува тоа. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.70.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 2/3

КАЉАРИ – АТАЛАНТА 2
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*