ТИП НА ДЕНОТ: (19.01.2019,18:30) ЛАЈПЦИГ – ДОРТМУНД

ДЕРБИ ВО БУНДЕСЛИГА

Германија, Бундеслига, 18.01.2019: Лајпциг – Дортмунд  ТИП Г.Г

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Лајпциг и Дортмунд од рамките на Бундеслигата. Ова е можеби и најголемото дерби ова коло. И двете екипи имаат одлични резултати, а можеби гостите за нијанса се и подобри, но Лајпциг на домашен терен игра навистина добро. Конечниот тип ни изгледа како тешка задача, па затоа се одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.57.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ: 8/18

ЛАЈПЦИГ – ДОРТМУНД ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*