ТИП НА ДЕНОТ: (14.12.2018,21:00) СЕЛТА ВИГО – ЛЕГАНЕС

ОТВОРЕНА ИГРА ВО ВИГО

Шпанија, Ла Лига, 14.12.2018: Селта Виго – Леганес ТИП Г.Г

Резултат: 0-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Селта Виго и Леганес од рамките на шпанската Ла Лига. Селта имаше одличен старт, па им набргу потоа им падна формата. Во последно време се подобруваат, а за тоа докажуваат и двете вразни победи по ред. Леганес направи голем успех пред неколку кола и го победи Европскиот првак со 3:0, па така самодовербата им е на високо ниво. Ние од овој дуел очекуваме ефикасност и голови. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.97.

УСПЕШНОСТ ДЕКЕМВРИ: 7/13

СЕЛТА – ЛЕГАНЕС ГГ
Регистрирај се за Бонус ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*