Тикет за храбри (вторник, 04.12.2018)

Денес нашата редакција покрај традиционалниот „тикет на денот“ ќе ви предложи и тикет за љубителите на повисоки коефициенти.

Сампдорија – СПАЛ X-1 @4.15 во Coinbet24

Прв натпревар за Сампдорија во Купот на Италија, каде ќе има противник по мерка на домашен терен. Самдорија викендов им се врати на победите и сигурно во добро расположение го пречекува СПАЛ. Тренерот најави дека ќе истрча со најсилниот тим бидејќи целта е да се пласира во осминафиналето каде ги чека Милан. СПАЛ во претходното коло ја елиминира Специја, но сега ќе има многу потешка задача. Очекуваме неизвесен натпревар во првото полувреме, но на крајот сепак Сампдорија ќе дојде до победа.

Амиен – Монако X-2 @6.20 во Coinbet24

Монако игра катастрофално оваа сезона и моментално е на предпоследното место на табелата и се бори за опстанок. Ова е директен дуел во борбата за опстанок, па тимот на Анри едноставно мора да го добие. Квалитетот секако е на нивна страна, но очекуваме израмнет дуел во првото полувреме, а на крајот Монако сепак ќе ги освои трите бода.

Вкупен коефициент на тикетот 25.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*