Тикет на денот (вторник, 16.10.2018)

тикет на денот

Исто како и изминатите денови и денес продолжуваат натпреварите од Лигата на Нации. Од тоа натпреварување ние решивме да ви претставиме тикет на денот.

Франција – Германија – 1/1 @ 2.90 во Coinbet24

Во рамките на Лигата на нации во група Ц имаме едно навистина големо дерби. Светскиот шампион, Франција, на домашен терен го пречекува најголемото разочарување од Мундијалот. Германците некако се „разштимаа“ и не се повеќе дефиниција за фудбал. Овде очекуваме Французите да бидат доминантни и да го решат натпреварот уште во првото полувреме.
Регистрирај се на Coinbet24

Ерменија – Македонија – 0-2 @ 1.60 во 1xBet

Нашата репрезентација се покажа одлично во Лигата на нации и досега имаат три победи од три изиграни натпревари. Го совладаа Гибралтар, Ерменија и Лихтенштајн, а за Македонците тоа е вистинска сензација. Ерменија има теоретски шанси да стигне до првото место, но сметаме дека Македонија тоа нема да го дозволи. Како и да е очекуваме мирен натпревар без многу голови.
Регистрирај се на 1XBET

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 4.64

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*