Тикет на денот: (среда, 05.09.2018)

тикет на денот

Иако денес има слаба понуда за обложување, нашата редакција сепак ќе ви понуди предлог тикет на денот.

Б 93 – Кеге 2 @1.50 во 1xBet

Б 93 се натпреварува во втората данска дивизија (трета лига) и во последно време игра топло-ладно.Слаба точка на тимот е сигурно одбраната, која само еднаш на последните шест меча успеа да ја зачува својата мрежа. Од дуга страна Кеге е лидер во втората лига. Амбициите на тимот се секако враќање во елитата, но и Купот е натпреварување каде сакаат да одат што е можно подалеку, а сигурно имаат квалитет да ја поминат оваа препрека.

Варта – Битовија 2 @2.45 во 10Bet

Натпревар од втората полска лига, каде гостите се наоаѓаат на третото место на табелата и се во подобра форма во моментов. Варта е во зоната за испаѓање и во моментов е во „црна серија“ па запиша три порази со ред. Слаба точка на овој тим е нападот, кој на последните шест меча постигна само четири гола. Поради тоа веруваме дека Тип 2 е вистинскиот избор.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*