6 од 6 завршуваа со резултат 0-2 гола: Ќе биде и денес така?

Од 18:45 во рамките на второто коло од египетската Премиер Лига се сретнуваа Ал Молокван и Миср Ел Макаша.

Ал Молокван сезоната ја започна со реми на гостински терен и изигра 1:1.

Миср Ел Макаша изигра натпревар на домашен терен против Смоуха и доживеа пораз од 1:2.

Во последните 6 меѓусебни натпревари на овие ривали, секогаш резултатот завршувал со 0-2 гола, па се надеваме дека и денес ќе биде така.

статистички тип

0-2 гола 1.7 во Coinbet24 (6 од последните 6)

Регистрирај се на Coinbet24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*