Тикет за храбри (недела, 20.05.2018)

тикет на денот

Денес има богата спортка понуда, па ние се одлучивме покрај стандардниот тикет да ви предложиме и „тикет за храбри“ со поголем вкупен коефициент.

Лацио – Интер X @3.45 во Coinbet24

Ова е централен натпревар во Италија и дуректен дуел за четвртото место кое води во Лига на шампиони. Лацио секако е во подобра позиција бидејќи има три гола предност и му одговара реми. Интер ќе се обиде со сите сили да стигне до трите бода, но домаќините имаат квалитет да го сопрат налетите на „нероаѕурите“. Очекуваме израмнет натпревар, па нашиот предлог е реми.

Нумансија – Осасуна ГГ @2.14 во Coinbet24

Дуел на две екипи кои се уште имаат мали шанси да стигнат до плеј-офот, но ништо не зависи од нив. Традиционално двете екипи играат натпревари со многу голови. Имено, на последните 5 нивни средби секогаш имало голови на двете страни. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима постигнуваат гол“.

Сасуоло – Рома 4+ @2.24 во Coinbet24

Натпревар без резултатско значење на две екипи кои играат отворен фудбал. Поради тоа очекуваме ефикасен натпревар со многу голови. Два пати на последните три меча меѓу овие два тима имало по 4 или повеќе голови. Поради тоа нашиот предлог е „повеќе од 3.5 гола“.

Вкупен коефициент на тикетот 16,5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*