Тимот на Кладење.мк со добивка ја започна новата 2018 година!

Новата година само што дојде, а ние ја започнавме на фантастичен начин. Вонредните и традиционални новогодишни англиски кола нас ни донесоа добивка.

Всушност за вчера имавме 3 типови со солиден коефициент и сите три беа добитни.

Прв тип ни беше Скунхорп – Бури во кој типувавме победа на домаќинот. Натпреварот заврши со минимален резултат од 1-0.

Втор тип го имавме Флетвуд – Брадфорд, а на него типувавме дека и на двете страни ќе има најмалку по еден гол. Полувреме 1-0, крај 1-2.

Трет тип беше страшниот Ливерпул. Во 61 минута со голот на Мане, Ливерпул доби водство од 1-0 кое траеше до 87-та минута каде што Гудмунсон со глава постигна изедначувачки погодок за 1-1, но радоста краеше тратко, односно за 6 минути Клаван постигна победнички гол за 2-1.

1 Trackback / Pingback

  1. Дерби за Лондон: Арсенал – Челзи, најава, анализа и предлог тип – Kladenje.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*