Тикет на денот е-Спорт (06.07.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во тикетот од е-Спортот ќе следиме два натпревари од Prime League Summer 2024, каде што се игра 17. коло на турнирот.

Big – NNO Prime – 1 @ 1.80 во Bet365

Big се врати по лошиот почеток на турнирот, па сега се наоѓа на средината на табелата со осум победи и осум порази, додека нивниот ривал NNO Prime е веднаш зад нив. Двете екипи теоретски се во игра за топ-6, односно место во Losers’ Quaterfinals, а поголеми шанси за такво нешто во моментов има Big кој со триумф денеска би исчекорил кон посакуваната нокаут-фаза. Ние предлагаме 1 со квота 1.80 во Bet365.

Unicorns of Love SE – AF Willhaben – 2 @ 1.90 во 22Bet

Austrian Force eSports славеше оствари три победи на последните четири меча во сите натпреварувања, а воедно и исто толку триумфи против денешниот ривал Unicorns of Love во 2024 година. Не очекуваме премногу драма на овој меч, туку победа на Austrian Force кој би се вклучил во трката за втората позиција во групната фаза, а со тоа и место во Winners’ Finals. Наш предлог е 2 со коефициент 1.90 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.42


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*