Тикет на денот (сабота, 06.07.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес се игра последните два натпревари од ¼ финалето на ЕУРО 2024, па ќе ги дознаеме двата ½ финалисти во овој турнир. Покрај нив ќе се игра и во некои послаби фудбалски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Англија – Швајцарија – 1 @ 2.25 во Mozzart

Англичаните се најголеми фаворити за титула на ЕУРО 2024. Искрено тие не прикажаа некои посебни игри во групната фаза и во минатиот натпревар од нокаут делот, но сепак се најдоа до ¼ финалето. Швајцарците од друга страна се  едно големо изненадување и тоа го докажаа со победата над Италија каде што ја совладаа без поголеми проблеми. Искрено, овде поради квалитетот на тимот, овде без многу двоумење решивме да типуваме победа за Англија, а коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 2.25.

Илвес – ХЈК – ГГ @ 1.62 во 22Bet

Oвде имаме дуел на две екипи кои играат солидно оваа сезона. Можеби за нијанса ХЈК се подобри и тоа се докажува со првото место на табелата, а зад себе имаат четири последователни победи. Илвес заостанува 5 бода зад лидерот ХЈК, но има и натпревар помалку, па со евентуална победа, таа разлика би се „стопила“ на само два бода. Ние овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со одлична квота 1.62 во 22Bet.

Елфсбoрг – Бромапојкарна – 1 @ 1.80 во Bet365

Елфсборг е тим кој се наоѓа на средината на табелата. Да бидеме искрени оваа година, очекувавме многу повеќе од овој тим и мислевме дека ќе бидат на горните позиции на табелата со амбиции да се борат за пласман во Европа, но за жал ништо од тоа. Бромапојкарна влезе во новата сезона со една и единствена цел, а тоа е навремен опстанок и ништо повеќе. Овде очекуваме домаќините да земат три бода и да победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*