Тикет на денот (вторник, 02.07.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер се играат последните два натпревари од 1/8 финалето на ЕП, а при крај е и групната фаза од Копа Америка. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Австрија – Турција – Т12+ @ 2.10 во Mozzart

Последниот учесник во ¼ финалето ќе го дознаеме после дуелот Австрија – Турција. Која селекција и да биде тоа ќе е пријатно изненадување на ова натпреварување. Австрија после стартниот пораз од Франција ја победи Полска и Холандија постигнувајќи по 3 погодоци на двата натпревари. Турците имаа малку поголеми проблеми да поминат понатаму, но на крај успеаја против Чесите да изборат победат и да стигнат до овој дел. Како и да е, ние овде веруваме дека Австрија ќе постигне два погодоци и типуваме Т12+ со квота 2.10 во Mozzart.

Акурејри – Валур – ГГ4+ @ 2.55 во 22Bet

Во ½ финалето на Купот на Исланд се сретнуваат домаќинот Акурејри и екипата на Валур. Тимот од Акурејри е на 10-то место на табелата и има мали шанси да се пласира во плеј оф, па најверојатно ќе продолжат во плеј аут каде што ќе се обидат да го обезбедат статусот за прволигаш во наредната сезона. Валур пак е еден од најтрофејните клубови оваа сезона  и се конкурентни за титула оваа година. Искрено, ние на овој дуел сметаме дека тип на голови е најсигурна опција, па затоа одлучивме да типуваме ГГ4+ со квота 2.55 во 22Bet.

Пирамидис – ЗЕД – 1&0-3 @ 2.05 во Bet365

Домаќините и понатаму се држат на лидерската позиција и имаат 14 бода повеќе од Ал Ахли, но и пет натпревари повеќе. Во случај Ал Ахли да победи на сите заостанати натпревари, ќе биде со 1 бод повеќе од Пирамидис. Далеку од тоа дека шампионот е одлучен во оваа земја, бидејќи до крајот треба да се изиграат два натпревари помеѓу овие две екипи. ЗЕД е тим кој е на високото четврто место и планира да го оствари својот најголем успех. Ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1&0-3 гола со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*