Тикет на денот е-Спорт (01.07.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Ниту денеска нема да ве оставиме без е-Спортот, односно ќе ви понудиме два меча од United21 South America Season 1 кој се игра во рамки на CS2.

Bounty Hunters – Insanity – 2 @ 1.66 во Bet365

Ова се екипи кои се познаваат многу добро, а досега како поуспешна во меѓусебните дуели беше InSanity која оствари четири победи на пет средби. Двете екипи завршија втори во групната фаза во секоја од нивните групи, но тоа не ги спречи да блесна во нокаут-фазата и да остварат две победи за да стигнат до полуфиналето. За нас пресудни ќе бидат меѓусебните натпревари и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Vikings KR – Patins de Ferrari – 2 @ 1.70 во 22Bet

Patins de Ferrari е фаворит според многумина во оваа средба, иако ги загуби последните два меча по ред. Patins de Ferari сè уште може да се надева на големото финале, но пред себе има две пречки, а првата е Vikings KR, по што следи судирот против поразениот од дуелот меѓу Bounty Hunters и Insanity. Ние веруваме во квалитетот на Patins de Ferrari и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.70 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.82


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*