Тикет на денот е-Спорт (30.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме уште два меча од турнирот LEC Summer 2024 – Regular Season во рамки на League of Legends.

Team Vitality – SK Gaming – 1 @ 2.62 во Bet365

SK Gaming со нивната одлична игра се искачи на првата позиција со седум победи и еден пораз, па денеска нема зошто да се мачи против Team Vitality кој мора да даде сè од себе и да победи денеска ако сака да се надева на пласман во топ-8 на табелата, а со тоа и место во четвртфиналето. Ние ќе ризикуваме и се надеваме на изненадување во мечот, па затоа наш предлог е 1 со квота 2.62 во Bet365.

Mad Lions Koi – Rogue – 2 @ 2.09 во 22Bet

Mad Lions има пет порази по ред и тоа дефинитивно не е добар податок пред нивниот денешен меч против Rogue. Ниту Giantx не се прослави, односно славеше само еднаш на претходните четири меча во сите натпреварувања, но тоа им беше доволно да обезбедат место во нокаут-фазата. Mad Lions славеше на претходните две меѓусебни пресметки против Rogue, но ние сметаме дека денеска нема да го повторат успехот, туку ќе бидат поразени и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 2.09 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.47


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*