Тикет на денот е-Спорт (29.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на програмата е LEC Summer 2024 – Regular Season, каде што се играат два меча од осмото коло на турнирот.

Rogue – Giantx – 2 @ 1.90 во Bet365

Rogue има само една победа на последните пет натпревари и се наоѓа во незавидна позиција на турнирот, односно блиску е да се „лизне“ во зоната за испаѓање. Ниту GiantX не е ништо подобар, меѓутоа досега се покажа како поквалитетен тим од Rogue, односно двапати го совлада во меѓусебните средби. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.90 во Bet365.

Fnatic – Team Heretics – 1 @ 1.31 во 22Bet

Fnatic го обезбеди пласманот во следната фаза со шест победи и еден пораз, а денеска ќе се соочи со еден од најлошите тимови во групната фаза, Team Heretics кој оствари две победи на седум меча. Ние не очекуваме никакво изненадување во денешниот дуел, иако Fnatic нема императив да се бори за победа, додека Team Heretics делува дека нема квалитет за посериозен резултат. Наш предлог е 1 со квота 1.31 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.48


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*