Тикет на денот е-Спорт (27.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се враќаме на Dota 2, односно турнирот CCT Dota 2 Series 1 каде што полека, но сигурно се решаваат патниците кои ќе настапат во нокаут-фазата.

Monte – Dragon Esports – 2 @ 2.75 во Bet365

Monte и Dragon Esports досега одиграа два меѓусебни меча оваа година, а резултатот е 1-1. Во моментов, на табелата воопшто добро не стои Monte кој има два порази и нов неуспех ќе значи и елиминација од турнирот. За разлика од нив Dragon Esports се во одлична позиција со два триумфи по исто толку одиграни дуели. Наш предлог за оваа средба е 2 со коефициент 2.75 во Bet365.

One Move – Team Hryvnia – 1 @ 1.58 во 22Bet

One move има две победи по ред со кои се искачи на втората позиција во група А и сè уште е во битка за врвот со кој ќе обезбеди пласман во нокаут-фазата. Team Hryvnia досега одигра еден дуел и славеше против Level Up Marshbahis кој е дефинитивно најлошиот тим на турнирот, но загрижува нивниот пораз од Monte пред неколку дена каде што ги покажа сите слабости против поквалитетната екипа. Ние предлагаме 1 со квота 1.58 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.34


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*